ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

با اولین شهید سراب آشنا بشید

شهید تراب صادقپور

.
.
اولین شهید انقلابی شهرستان سراب از روستای شهید پرور قلعه جوق میباشد


.
.
این شهید والا مقام در تاریخ ۱۳۵۷/۸/۱۵  در راهپیمایی علیه رژیم غاصب در شهرستان سراب بر اثر برخورد تیر مزدوران شاه ملعون به درجه رفیع شهادت نائل آمد
.
.
شهید والا مقام در سال ۱۳۲۵  در قریه قلعه جوق سراب در خانواده مذهبی چشم به دنیا گشود در دوران کودکی با از دست دادن پدرش شهید والا مقام بار سنگین سرپرستی خانواده ۵ نفری را عهده دار شد. به همین دلیل از درس خواندن محروم گردیده و به کشاورزی و کارگری پرداخت. با اوج گیری انقلاب، ضمن آگاهی به مسئولیت و تعهد انقلابی خویش و با پیروی از فرامین رهبر کبیر انقلاب در راهپیمائی های برپا شده بر علیه رژیم شاه شرکت می جست. ایشان صبح روزی که به شهادت رسیدند، استحمام کرده و غسل شهادت بجای آورده بودند. روز ۱۵/۸/۱۳۵۷ در تظاهرات علیه رژیم سر سپرده پهلوی شرکت نموده و به هنگام درگیری با ماموران شهربانی به دست یکی از مزدوران شاه ملعون به عنوان اولین شهید انقلابی شهرستان سراب به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
.
.
وقتی خبر شهادتش به مردم رسید مردم سراب و قلعه جوق پیکر مطهر را به بیمارستان انتقال داده بودند که ماموران با احاطه کردن بیمارستان شهید را تحویل نمی دادند که با ندادن شهید مردم به بیمارستان رفته و با ماموران درگیر شده و موفق به تحویل پیکر شهید شدند و عصر آن روز پس از انتقال به زادگاهش در گلزار شهدای قلعه جوق به خاک سپردند.
.
شهید والا مقام کسی نیست جز شهید تراب صادقپور اولین شهید انقلابی سراب


اگر خاطره یا دست نوشته و یا عکسی از شهید والا مقام دارید لطفا برایمان ارسال کنید

دیدگاه ها

 • Avatar
  ناشناس مرداد ۶, ۱۳۹۷ :: ۲:۲۷ ب.ظ
  1 0

  دلتنگ دیدار….

 • Avatar
  حامدایزدی مرداد ۵, ۱۳۹۷ :: ۳:۳۴ ق.ظ
  4 0

  درود به شرفت پدربزرگ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.