ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

زندگی نامه شهید جهانگیر رستمی

۶

زندگینامه پاسدار شهید برادر جهانگیر رستمی


.
خدا مومنان را که در صف جهاد با کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند بسیار دوست میدارد  ( سوره صف آیه ۴ )

.
شهید جهانگیر رستمی به تاریخ ۱۳۳۷ در روستای سنزیق سراب متولد گردید ، دوران نوجوانی و جوانیش با زندگی مذهبی و بارزه سپری گردید ایشان دارای دو فرزند پسر به نام های محمدرضا و عباس میباشد .
.
شهید جهانگیر رستمی در تاریخ ۱۳۵۹/۲/۲۵ ضمن طی دوره آموزشی در سپاه پاسداران با شوق و علاقه وافر شروع به خدمت نمود به گفته هم رزمان وی شخصی مترحک و باشور و شوق و بیزار از کفار و منافقان بود و کمتر کسی او را اخمو دیده بود  چهره ای متبسم و خوشایند داشت و علاوه بر مومریت های متعدد در تاریخ ۱۳۵۹/۴/۲۶ جهت مقابله با عناصر ضد انقلاب و پاسداری از انقلاب اسلامی ایران و جلوگیری از اسلام زدائی ایادی بیگان در کردستان به همراه دیگر برادران پاسدار خود طی ماموریتی عازم منطقه تکاب گردید و بالاخره برادر جهانگیر رستمی در تاریخ ۱۳۵۹/۱۷  به هنگام بازگشت به دیار خود سراب تحولی دیگر یافت و در جاده بیجار  به فیض شهادت نائل گردید .
.
شهیدان برای همیشه در تاریخ ماندگار هستند و میراث به جای مانده از آنان برای همیشه تاریخ یار و یاور ما خواهد بود به شرطی که امانت دار خوبی برای این میراث باشیم. میراثی که در آن می توان اخلاص، ایثار، زمان شناسی و ولایتمداری را به عین ملاحظه کرد. جهانگیر رستمی یکی از همین شهیدان است .
.
.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.