ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

شهید سید داوود علوی از شهدای سراب

۵۹۸۴۵۶

.
.
شهید
سید داوود علوی از شهدای غواص و از رزمندگان عملیات کربلای ۴ بود کربلای ۴ که این روزها چشم های امید نیازمندان به دست های بسته غواصانی است که قادرند گره های بسته را بگشایند.
.

سید داود علوی در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی در شهر سراب متولد شد  نورانیت از همان دوران کودکی در چهره معصومش به وضوح مشاهده می شد این شهید بزرگوار هیچگاه دامن پاکش را به زنگار گناه و معصیت و کارهای پست و بی مقدار که در خور دونان و سفلگان بود نیالود و تا میتوانست پاک و پاکیزه زندگانی کرد وی خانواده اش را امیدوار کرده بود  که در آینده دانشمندی برجسته و یا مجاهدی شکست ناپذیر خواهد شد .

.
.
سید داود علوی به غیر از عملیاتهای تاکتیکی در مناطق غرب کشور در عملیاتهای بدر ، مسلم بن عقیل ، صاحب الزمان ، والفجر۸ ، کربلای۴ و کربلای۵ با مسئولیتهای مختلف شرکت نمود تا اینکه در آخرین عملیات منطقه شلمچه که عملیات کربلای ۵ بود در اولین روز عملیات مورخه ۱۳۶۵/۱۰/۱۹ که معاونت گردان تخریب و فرمانده گروهان غواصان خط شکن لشکر عاشورا بودند و نیز یکی از غواصان خط شکن بسیجی آن عملیات بود به درجه شهادت نائل شد .
.
.

یکی از همرزمان شهید داوود علوی نقل قول میکند : شبی شهید به علت کسالت نتوانسته بود در مراسم دعای رزمندگان شرکت کند. در چادر خودش و عالم خواب و بیداری مشاهده می‌کند که خانمی برایش می‌گوید فرزندم نتوانستی به دعا بروی! ناراحت نباش، فردا مهمان من هستی  به خود که می‌آید می‌بیند در بین رزمندگان خانمی حضور ندارد . داوود در نخستین عملیات بعد از این ماجرا به شهادت رسید.

مادر شهید نقل قولی میکند : حجت معمولا قبل از عملیات به پابوس امام رضا (ع) می‌رفت و آخرین بار بعد از زیارت به مادرش گفته بود که این بار وعده شهادتم را از آقا امام رضا (ع) گرفته‌ام. و بعد از این بود که خبر شهادتش را شنیدم
.
.

فرازهایی از وصیت نامه شهید بزرگوار :

وصیتنامه ای که این بار با قلب لبریز از شور عشق و با دستی لرزانمی نگارم ، امیدوارم آخرین وصیتنامه ام  باشد .

سروران عزیز ؛ پیوسته به فکر و ذکر خداوند باشید که «الا بذکر الله تطمئن القلوب» و کارها واعمال خود را خالص برای رضای خداوند تبارک و تعالی انجام دهید .

 دعا و مناجات بسیار کنید که همانا هیچ چیز نزد خدا از دعا و نیایش گرامی تر نمی باشد . قرآن را زیاد بخوانید زیرا خداوند دلی که قرآن را دریافته ، معذب نمی کند .

همیشه با وضو باشید و نماز خود را در اول وقت بخوانید چرا که بهترین عمل ها نزد خدا نماز به وقت است.

ذکر صلوات را بیشتر بگویید و همیشه ورد زبانتان باشدکه موجب فراقی و وسعت دل و بیمه کننده سلامت روح انسان است.

در تزکیه و پاک کردن نفس و قلب خود از تمامی غبارها و زنگارها نهایت جدیت و تلاش را بکنید که این عمل از افضل اعمال و از اهّم جهاد و جهاد اکبر است . خود را به زیباترین مکارم اخلاقی بیارائید.

دیدگاه ها

 • Avatar
  چاپ مقاله فروردین ۲۶, ۱۳۹۸ :: ۵:۲۰ ب.ظ
  0 0

  سلام و عرض ادب سایتتون بسیار پرمحتوی است سپاس بی کران از زحمات شما امیداست بدین صورت ادامه پیدا کنید چون واقعا سایتون آینده دار هستش

 • Avatar
  جواد مرداد ۵, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۳۵ ق.ظ
  2 1

  سلام و با تشکر بنده در زمان جنگ و سال آخر دبیرسنان مدت ۱۵ روز جهت آموزش نظامی از طرف بسبج در خدمت شهید والامقام سید داود علوی بودم ایشان بعنوان مربی تخریب تدریس میکرد او نمونه اخراق و تقا بود و کرامت انسانی کاملا در وجود خود داشتند و به دیگران هم این خصوصیات را یاد میدادند . روحش شاد و یادش گرامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.